מאגר של כלים אינטראקטיביים שיאפשרו לך לבדוק בצורה מהירה ופשוטה כיצד ההחלטות שלך בנושאי פנסיה, ביטוח ופיננסים, ישפיעו על העתיד שלך ושל היקרים לך. מחשבונים, סימולאטורים ושאר הכלים העומדים לרשותך נבנו על ידי מומחים על מנת לאפשר לך לקבל את התוצאות המדויקות ביותר. עם זאת הם אינם מחליפים ייעוץ מקצועי. אתה מוזמן לפנות לנציגי סוכנות שינו שרים על מנת לקבל הסברים נוספים וליהנות מייעוץ אישי ומקצועי.

להיערך נכון לפרישה

היערכות לפרישה לא מתחילה בגיל 60 אלא כבר ביום הראשון שלנו בשוק העבודה. גיל אורלי, מנכ”ל יבולים המתמחה בייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה, מסביר כיצד להיערך נכון לפנסיה ולהימנע מטעויות שיעלו לנו ביוקר בתקופת הפרישה.

היערכות לפרישה כוללת גם יצירת חוסן כלכלי בדמות חסכונות והשקעות, שיסייעו לנו להתמודד גם בתקופות בהן יפגע רצף החיסכון הפנסיוני שלנו כגון בתקופות פיטורין או לאחר לידה, מבלי להשתמש בכספי הפיצויים. מכיוון שחשוב להימנע מטעויות כלכליות בתקופת טרום הפרישה שעלולות להפחית את גובה הקצבה העתידית שלנו, ההיערכות לפרישה מתחילה כבר מתחילת שנות ה-20 לחיינו, וחשוב להבין כי דחייה של 10 שנים בלבד תקטין את הפנסיה שלנו בכ-50%.

קרנות השתלמות לעצמאים

מאז 2008, עם הפיכת החיסכון הפנסיוני לחיסכון המיועד לקצבה, נוצר וואקום אל מול הצורך של החוסך העצמאי בחיסכון הוני. לחוסך השכיר נותר רכיב הפיצויים כאפיק הוני, עם מגבלותיו, אך עבור החוסך העצמאי פתרון זה אינו רלוונטי.
תכנון וניהול ההכנסות כקצבה לאחר גיל פרישה הינו נושא חשוב וקריטי, במיוחד לחוסך העצמאי, אך ישנם צרכים רבים נוספים ובכדי לממשם, אנו זקוקים לחיסכון הוני.

כיום, כדי לייצר לעצמו רכיב חיסכון הוני משמעותי לגיל פרישה, עומדת לרשות החוסך העצמאי אפשרות להפקיד לקרן השתלמות. קרן ההשתלמות אינה תחליף לחיסכון הפנסיוני למטרת קצבה, חשוב שתיפתח במקביל וכצעד משלים.